Hiçbir Şey Olmak: Ben – Umut Saygı

0
2396

[dropcap style=”dropcap_style1″ textcolor=”#ffffff” background=”#EA2323″ fontweight=”500″]Ç[/dropcap]ok şükür kayda değer bir başarım olmadı hayatta; hayatta kalmayı başarabilmek dıșında. Hatayla bașarabildiğim üç-beș șey de izaha muhtaç muğlak șeylerdi. Ne bir kameraya el salladım, ne bir kitap yazdım, ne de bir müzik aleti çalabiliyorum. Hiçbir șeyin markasını bilmem. Capri’yi yıllarca taze meyve suyu sandım mesela.Sırf kariyerime engel olmasın diye eve kedi almıyordum. Sonra bir kariyerim olmadığını farkedince ilk iș kedi edindim. Bir kredi kartım bile yok. Hiç bir kulübe üye değilim. Ne metroseksuelim ne de Go erkeği. Rütbem yok, statüm yok. Bir yerin müdürü falan da değilim; onu bırak müdür yardımcısı bile değilim. Kendi ișimle meşgulüm.

Eğitimim için harcanan tüm para yandı resmen. Sistem ve șanlı ecdadımız için bir hayal kırıklığıyım. Hiç bir ideolojiye itikadım yok. Halkımızı kurtaracak bi fikrim de yok. İlginç bi șekilde.İnsanlığa bir mesajım falan da yok. Buradan dünyaya seslenecek olsam neyi nasıl biliyorsanız öyle yapın derdim.

En büyük başarım idealize edilmiș hiçbir şeyin öznesi olmak için gösterdiğim bu isteksizlik belki de. Yașasın sıradanlığımız, zayıflığımız, zaafiyetlerimiz ve acziyetlerimiz!

Umut Saygı

Visits: 42

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz